ÇANAKKALE

Bizimle Güvenle Seyahat Edin

Çanakkale, Gelibolu Yarımadası’nın kalbi her daim cesaretle atan kahramanı gibi… Yemyeşil doğası ve masmavi denizinin yanı sıra geçmişi destanlarla dolu, Troya Devleti’ne kadar uzanan bir il. Türkiye’de iki kıtada birden toprağı olan ikinci şehir aynı zamanda.

Çanakkale, Biga ve Gelibolu yarımadaları üzerine kurulu, gezilip görülmesi gereken yerler listesinde  bir hayli uzun bir şehir.

Çanakkale'nin Güzelliklerine Sizleri Taşıyoruz

Truva Antik Kenti

Dünyanın en ünlü antik kentlerinden biri olan Truva veya Troya Antik Kenti, Çanakkale’de, Kaz Dağı (İda Dağı) etekerinde yer alıyor. Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen Truva Savaşı’nın gerçekleştiği antik kent, 1870’li yıllarda Alman arkeolog tarafından keşfedildi.

Çanakkale Şehitler Anıtı

Üsküdar fethi paşa korusu şehrin merkezinde olmasına rağmen kendinizi şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaştırabileceğiniz harika bir yer.

Saat Kulesi

İstanbulun binlerce ilginç ve tarihi yapılarından birisi. Karaköy iskelesinin hemen yakınında yer almaktadır. Rivayet o ki burası Bizans imparatorluğu döneminde halici kapatmak için kullanılan  büyük demir zincirlerin bağlandığı noktalardan biriymiş.

Daha sonra cephanelik, depo ve sarnıç olarak kullanılmış, en son olarak da camiye dönüştürülmüş.