İSTANBUL

Bizimle Güvenle Seyahat Edin

Arda Balaban Turizm olarak Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da taşımacılık hizmeti veriyoruz. Kız Kulesi, Ayasofya, Galata Kulesi ve daha fazlası… Siz de bu tarih kokan şehirde güvenli ve hızlı hizmet almak istiyorsanız bizi tercih edin.

Ne demiş Alphonse De Lamartine; dünyaya bir kez bakmak zorundaysan sadece İstanbul’a bak.

İstanbul'un Güzelliklerine Sizleri Taşıyoruz

Yıldız Parkı Korusu

Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alıyor ve kent içerisindeki en büyük koru parkın içerisinde aralarında 400 yıllık olanlarla birlikte çoğunluğu yabancı kökenli 120 den fazla egzotik ağaç ve çalı türü bulunuyor.

Fethi Paşa Korusu

Üsküdar fethi paşa korusu şehrin merkezinde olmasına rağmen kendinizi şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaştırabileceğiniz harika bir yer.

Yeraltı Camii (Karaköy)

İstanbulun binlerce ilginç ve tarihi yapılarından birisi. Karaköy iskelesinin hemen yakınında yer almaktadır. Rivayet o ki burası Bizans imparatorluğu döneminde halici kapatmak için kullanılan  büyük demir zincirlerin bağlandığı noktalardan biriymiş.

Daha sonra cephanelik, depo ve sarnıç olarak kullanılmış, en son olarak da camiye dönüştürülmüş.

Dolmabahçe Sarayı

Tek çatı altındaki ana binasında 282 oda 43 salon ve 6 balkon bulunan dünyanın en ihtişamlı saraylarından biridir Dolmabahçe sarayı.

Sultan Ahmet Meydanı

Sultan Ahmet meydanı Osmanlı zamanında sıklıkla at meydanı olarak ifade edilmesi bazılarına saçma gelebilir oysa bu isim bildiğiniz hipodrom kelimesinden gelmekte.Bizans döneminde devasa bir hipodrom olan bu meydanın ayrıntıları hala günümüzde yaşamakta.

Ayasofya

Ayasofya, İstanbul’un Tarihi Yarımadası Sultanahmet’te konumlanmış olan özel ve önemli bir esedir. Kendisi ile aynı ismi taşıyan meydanda bulunmaktadır. Dünya tarihinde ve mimarisinde sembol olarak kabul edilen eserler arasında yer alır.

Ayasofya, “Kutsal Bilgelik” anlamına gelir. Anlamından dolayı İmparator Jüstinyen, kiliseye bu ismi vermiştir.

Galata Kulesi

Galata Kulesi, Türkiye’nin İstanbul şehrinin Beyoğlu ilçesinde bulunan bir kuledir. Adını, bulunduğu semt olan Galata’dan alır. Günümüzde, içerisinde barındırdığı unsurlarla birlikte turistik amaçla kullanılan kule, şehrin sembollerinden biri konumundadır.

Eyüp Sultan Camii

Eyüp sultan camii İstanbul un Eyüp semtinde yer alan ve haliç kıyısından boğazı selamlayan bir cami.

Sultan Mehmet ten sonra yüzyıllar boyunca padişahların kuşandığı bir yer olmuştur.