Bursa

Bizimle Güvenle Seyahat Edin

Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun cennet köşelerinden Bursa ve çevresi, çok eski çağlardan beri yerleşimlere sahne olmuştur. Bölgede eski yerleşim alanlarının yarattığı uygarlıkların günümüzden 7 bin yıl öncesine gittiği, Ilıpınar Höyüğü kazılarında ortaya çıkmıştır. Höyükte yapılan kazılar sonucunda, MÖ. 5200 yıl öncesine dek inen bir yerleşim alanı bulunmuştur.

Bursa'nın Güzelliklerine Sizleri Taşıyoruz

ULU CAMİİ

Türk İslam  tarihinin en eski eserlerinden biri olan Ulucamii, Bursa’da gezilecek yerler deyince ilk akla gelen eserlerden. Ulucamii, Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmıştır. Mimari ihtişamının yanı sıra camiyi önemli kılan pek çok özelliği vardır. Türkiye’deki en büyük namaz kılma alanı kapasitesine sahip olan camii, 20 kubbeden oluşmaktadır.

Kapalı Çarşı

Bursa Kapalı Çarşısı’nı illa ki birkaç kere duymuşsunuzdur. Osmanlı’nın eski başkenti olması nedeniyle, kapalı çarşısı da hala göz alıcı. Eskiden beri süregelen alışveriş kültürü ve esnaf dayanışması yerini Avm’lere bıraksa da kapalı çarşıda bu sıcak ve samimi ortam halen devam ediyor.

Yeşil Camii

Sultan Mehmet Çelebi tarafından yaptırılan camiyi şehrin çoğu yerinden görebilirsiniz. Yeşil Camii; sekiz köşeli karakteristik yapısı, çini işlemeli duvarları, mermer çerçeveleri ve turkuaz işlemeleri  ile döneminin mimarisini yansıtan muhteşem bir sanat eseridir.